Фотобарабан в лазерному картриджі

Барабан перенесення зображення (так званий «фотопровідник» або органічний фотопровідник – OPC – відповідно до принципу дії) є одним з основних компонентів лазерних принтерів і копіювальних апаратів.

Термін «CPU» від «Conductor Photo Unit» також можна знайти для фотобарабана.

Для чого використовується барабан передачі зображень?

Барабан перенесення зображень заряджається модулем очищення позитивно. За допомогою обертового валу відхиляє дзеркала (багатокутного дзеркала) лазер направляється на барабан, в місця, де в подальшому буде нанесено тонер.

Якщо ваш лазерний картридж «пережив» більше 2-3-х циклів заправки, то швидше за все при наступній заправці тонером фотобарабан доведеться поміняти, інакше якість друку може погіршитися і якщо не відразу, то десь на середині циклу. Наш фахівець за зовнішнім виглядом може напевно визначити його стан – звертайтеся до нас, якщо потрібна заправка картриджів в Ірпіні та їх ремонт.

Решта ділянок заряджаються лазером негативно. Барабан перенесення зображень обертається і вдаряється об рулон з тонером (PCR).

Вся поверхня тонерного валика містить позитивно заряджені кольорові частинки (частинки тонера), які тепер «прилипають» до негативно заряджених областей. Частина барабана перенесення зображень, яка все ще заряджена позитивно, відштовхує тонер.

Папір тепер також заряджений негативно і притягує тонер. Залежно від принтера і тонера друкувальний барабан заряджається позитивно або негативно.

Все це також працює «навпаки», коли заряди прямо протилежні.
Якщо тонер заряджений позитивно, друкувальний барабан і папір повинні бути заряджені негативно, щоб тонер притягався (протилежні заряди притягуються один до одного).

Як тонер «прилипає» до паперу?

Щоб тонер прилипав до паперу, папір подається через фіксуючі ролики, і тонер припікає або плавиться при температурі близько 200 °С. Блок очищення знову розрядить барабан перенесення зображень і видалить надлишки тонера.

Якщо пропустити останній крок (нейтралізація барабана передачі зображень) і повторити іншу частину процесу, принтер може зробити кілька копій. Так працюють, наприклад, копіювальні апарати.

Кольорові лазерні принтери працюють в принципі як чорно-білі лазерні принтери, з тією різницею, що тут 4 друкуючих пристрої з одним друкувальним барабаном працюють один за одним.

Типи фотобарабанів

В основному існує три різних типи друкувальних барабанів:

  • одноразовий барабан перенесення зображень;
  • постійний барабан перенесення зображень;
  • напівпостійний барабан перенесення зображень.

В основному вони розрізняються по ресурсу сторінок.

Одноразові друкувальні барабани найчастіше використовуються в лазерних принтерах. Залежно від моделі їх необхідно замінювати приблизно через 5000 роздрукованих сторінок.

З іншого боку, так звані постійні друкувальні барабани можуть надрукувати до 500 000 сторінок без необхідності заміни.

Барабан третього типу, так звані напівпостійні фотобарабани, мають ресурс до 20 000 сторінок.

Друкувальний барабан в кольоровому лазерному принтері

При розробці кольорового лазерного друку, було розроблено кілька варіантів, найпростіший з яких – револьверна система, в якій папір багаторазово проходить через один і той же друкувальний барабан один раз для кожного кольору, а проявочний валик з тонером відповідного кольору використовується кожен раз. Друкувальний барабан попередньо експонується з відповідним частковим кольоровим зображенням. Це означає, що револьверна система приблизно в чотири рази повільніше при кольоровому друці, ніж при чорно-білого друку.

Інші кольорові лазерні принтери – це так звані «вбудовані». Вони мають чотири незалежних друкувальних барабана (по одному на кожен колір), що дозволяє наносити чотири кольори безпосередньо на лист один за іншим (або, в більшості моделей, на конвеєрну стрічку). Таким чином, ці пристрої працюють значно швидше.